technologie smart

SMART

Technologia SMART to obszar, który wkracza w coraz więcej dziedzin naszego życia, co m.in. czyni go jednym z najszybciej rozwijających się trendów technologicznych.

 

Codziennie mamy przy sobie i korzystamy z osobistych urządzeń smart, jak smartfon lub smartwatch. W naszych domach znajdują się smart telewizory, lodówki czy żelazka. Wkraczamy przez to w erę smart home czy szerzej smart city.

 

Nie znajdziemy jednoznacznej definicji tego, czym właściwie jest technologia SMART, posłużmy się jednak prostym przykładem, który pomoże nam zrozumieć, dlaczego dana technologia określana jest tym mianem.

Czym różni się telefon komórkowy, z którego korzystaliśmy jeszcze 12 lat temu od dzisiejszego smartfona? Ówczesne telefony, w obrębie tego samego modelu, właściwie niczym się od siebie nie różniły. Każdy z nich miał takie same funkcje, niezmienne menu i ograniczoną ilość możliwości tego, co użytkownik mógł osiągnąć z pomocą swojego telefonu.

Dziś, porównując takie same modele smartfonów trzech osób, może się okazać, że te trzy urządzenia swą zawartością, zupełnie się od siebie różnią. Obecnie to my ustalamy, co ma znajdować się w naszym telefonie. Wybieramy z morza aplikacji, dostosowując nasze urządzenie do własnych potrzeb i zainteresowań.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tym właśnie jest technologia smart: pozwala użytkownikowi na indywidualny wybór tego, do czego ma mu służyć dana technologia i w jakim zakresie chcemy z niej skorzystać. Użytkownikiem tym staje się zarówno przedsiębiorstwo, miasto czy osoba indywidualna, a oferowane produkty, stają się skalowalne i wdrażane w różnego typu obiektach.

 

Dany system poznaje nas i dzięki zaawansowanym algorytmom, może dokonywać predykcji naszych zachowań i wymagań, a następnie dostosowuje się do tego, czego aktualnie potrzebujemy.

 

Technologie smart mają czynić nasze życie, na różnych poziomach, wygodniejszym
i bezpieczniejszym. Stają się dostępne dla wszystkich i pozwalają oszczędzać czas a także pieniądze. W technologii smart to my przejmujemy kontrolę dzięki rozwiązaniom zapewniającym nam prostotę i wygodę.

 

Działamy na rzecz technologii SMART. Pomagamy rozwijać, wdrażać i poznawać inteligentne systemy

Powrót

Regulamin sklepu internetowego

Polityka prywatności

Polska Rada Technologii SMART
ul. Graniczna 105, 93-428 Łódź

 

biuro@prtsmart.pl

tel. 608 882 491

 

Biuro:

Polska Rada Technologii SMART

Bionanopark, Bud. A

ul. Stanisława Dubois 114/116, 93-465 Łódź

 

 


KRS 0000805014  
REGON 38445027000000
NIP 7292732008

 

Nr konta: 64 1140 2004 0000 3402 7956 8923